Muuseumis oli tegus heinateopäev

Mahtra Talurahvamuuseumis tehti tänavu muruniitmise asemel hobusega heina.

Kui tavapäraselt on Mahtra Talurahvamuuseumis muru olnud korrapäraselt  niidetud, siis 2021. aastal ostustasime muru niitmata jätta ning toetada elurikkust, lastes rohul kõrgeks kasvada.  Kuivõrd päris niitmata ei saa ala jätta, siis tuleb vähemalt korra ka heina teha. Heinateoks tuli muuseumile appi Juuru kohalik hobusega tehtavate tööde spetsialist Vello Tamm, kes 17. juunil niitis oma friisi mära Marleeniga traditsioonilisel viisil, hobuniidukiga maha suure osa muuseumi juurde kasvanud heinast. Kohtades, kuhu hobusega niitma ei mahtunud, sai harjutada ja õppida vikatiga niitmist.  Kui hein on piisavalt kuivanud, et selle saab kokku riisuda ja ära viia, saavad Vello hobused selle endale talvesöödaks. Muuseumi ees kasvama hakanud karikakrad Mahtra Talurahvamuuseumis tehti tänavu muruniitmise asemel hobusega heina. Hinnatud kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine vaata lisaks ka Tõlketeenused kiirelt ja alati tähtajaks valmis
Juuni 2024
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Muuseumis oli tegus heinateopäev
Mahtra Talurahvamuuseumis tehti tänavu muruniitmise asemel hobusega heina.
Kui tavapäraselt on Mahtra Talurahvamuuseumis muru olnud korrapäraselt  niidetud, siis 2021. aastal ostustasime muru niitmata jätta ning toetada elurikkust, lastes rohul kõrgeks kasvada. 

Kuivõrd päris niitmata ei saa ala jätta, siis tuleb vähemalt korra ka heina teha. Heinateoks tuli muuseumile appi Juuru kohalik hobusega tehtavate tööde spetsialist Vello Tamm, kes 17. juunil niitis oma friisi mära Marleeniga traditsioonilisel viisil, hobuniidukiga maha suure osa muuseumi juurde kasvanud heinast. Kohtades, kuhu hobusega niitma ei mahtunud, sai harjutada ja õppida vikatiga niitmist. 

Kui hein on piisavalt kuivanud, et selle saab kokku riisuda ja ära viia, saavad Vello hobused selle endale talvesöödaks. 
Muuseumis oli tegus heinateopäev
Muuseumi ees kasvama hakanud karikakrad
Muuseumis oli tegus heinateopäev Mahtra Talurahvamuuseumis tehti tänavu muruniitmise asemel hobusega heina.
Mahtra Talurahvamuuseum, Muuseumi 1, Juuru alevik, Rapla vald, 79401 Raplamaa, tel 484 4199, 484 4162,
Eesti keeles   In English   По русски