Kunstilaager Mahtra muuseumis 5.-7. august 2021

Mahtra Talurahvamuuseum kutsub kunstihuvilisi pärimuslikku kunstilaagrisse, kus saab justkui kaugel maal ekspeditsioonil olles uurida ja joonistada muuseumi kogudest pärit vanu ja oma looga esemeid ning taluarhitektuuri. Võimalikult realistliku koopiajoonistuse tegemine võimaldab esemetega tutvuda süvenenumalt kui vaadeldes või fotografeerides ning paremini tunnetada nende olemust, käekäiku ja valmistamise tehnikaid. Samuti on see hea võimalus tutvuda muuseumi kogudega, tuua esemed ja nende lood panipaikadest päevavalgele ning saada need erilisel moel paberile jäädvustatud, andes lisavõimaluse vana museaali edasiseks uurimiseks ja info talletamiseks. Võimalikult realistlike etnograafiliste joonistuste tegemine kuulub tavaliselt kunstikallakuga kõrgkoolide õppeprogrammidesse ning tudengistaatuseta kunstihuvilistel ei ole enamasti võimalusi sellistes ettevõtmistes osaleda. Joonistamine ise on väga arendav ja teraapiline tegevus ning toredas seltskonnas viibitud aeg tagab meeldiva suveelamuse. Kunstilaagri juhendajaks on tunnustatud graafik Lembe Ruben, paljude isikunäituste autor ning graafika, kompositsiooni ja juhendanud kursuseid erinevates kohtades, sealhulgas õpetanud joonistamist Eesti Kunstiakadeemiast, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, KUMUs. Kunstilaager toimub Mahtra Talurahvamuuseumis, mis asub ajaloolises kihelkonnakeskuses Juurus. Joonistada saab 210-aastases Atla-Eeru rehielamus, samuti teistes Mahtra muuseumi valdustes, kogudes ja ekspositsioonisaalides. Laagri maksumus on 150 eurot inimese kohta. Vanemaga kaasas olevale lapsele hind 120 eurot. Hind sisaldab juhendamist, kohapeal kasutatavaid materjale ning lõunasööki; kohvi, teed ja suupisteid. Võimalik on ööbida Juuru Rahvamajas, kus saab ka süüa teha. Registreerimine ja lisainfo kuni 25.07.2021 meiliaadressil info@mahtramuuseum.ee või kirjutades muuseumile läbi Facebooki www.facebook.com/mahtramuuseum Esialgne ajakava: 5. august 10.00 Kogunemine 10.30 Tutvumine muuseumi ja kogudega, huvipakkuvate esemete väljavalimine 12.00 Joonistamise võtted ja töövahendid 14.00 Lõunasöök 15.00–18.00 Joonistamine Vaba aeg 6. august 10.00–18.00 joonistamine 14.00 Lõunasöök Vaba aeg 7. august 10.00 joonistamine 14.00 Lõunasöök 15.00–17.00 Tööde näitus ja laagri lõpetamine

Mahtra Talurahvamuuseum kutsub kunstihuvilisi pärimuslikku kunstilaagrisse, kus saab justkui kaugel maal ekspeditsioonil olles uurida ja joonistada muuseumi kogudest pärit vanu ja oma looga esemeid ning taluarhitektuuri. Võimalikult realistliku koopiajoonistuse tegemine võimaldab esemetega tutvuda süvenenumalt kui vaadeldes või fotografeerides ning paremini tunnetada nende olemust, käekäiku ja valmistamise tehnikaid. Samuti on see hea võimalus tutvuda muuseumi kogudega, tuua esemed ja nende lood panipaikadest päevavalgele ning saada need erilisel moel paberile jäädvustatud, andes lisavõimaluse vana museaali edasiseks uurimiseks ja info talletamiseks. Võimalikult realistlike etnograafiliste joonistuste tegemine kuulub tavaliselt kunstikallakuga kõrgkoolide õppeprogrammidesse ning tudengistaatuseta kunstihuvilistel ei ole enamasti võimalusi sellistes ettevõtmistes osaleda. Joonistamine ise on väga arendav ja teraapiline tegevus ning toredas seltskonnas viibitud aeg tagab meeldiva suveelamuse. Kunstilaagri juhendajaks on tunnustatud graafik Lembe Ruben, paljude isikunäituste autor ning graafika, kompositsiooni ja juhendanud kursuseid erinevates kohtades, sealhulgas õpetanud joonistamist Eesti Kunstiakadeemiast, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, KUMUs. Kunstilaager toimub Mahtra Talurahvamuuseumis, mis asub ajaloolises kihelkonnakeskuses Juurus. Joonistada saab 210-aastases Atla-Eeru rehielamus, samuti teistes Mahtra muuseumi valdustes, kogudes ja ekspositsioonisaalides. Laagri maksumus on 150 eurot inimese kohta. Vanemaga kaasas olevale lapsele hind 120 eurot. Hind sisaldab juhendamist, kohapeal kasutatavaid materjale ning lõunasööki; kohvi, teed ja suupisteid. Võimalik on ööbida Juuru Rahvamajas, kus saab ka süüa teha. Registreerimine ja lisainfo kuni 25.07.2021 meiliaadressil info@mahtramuuseum.ee või kirjutades muuseumile läbi Facebooki www.facebook.com/mahtramuuseum Esialgne ajakava: 5. august 10.00 Kogunemine 10.30 Tutvumine muuseumi ja kogudega, huvipakkuvate esemete väljavalimine 12.00 Joonistamise võtted ja töövahendid 14.00 Lõunasöök 15.00–18.00 Joonistamine Vaba aeg 6. august 10.00–18.00 joonistamine 14.00 Lõunasöök Vaba aeg 7. august 10.00 joonistamine 14.00 Lõunasöök 15.00–17.00 Tööde näitus ja laagri lõpetamine Hinnatud kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine vaata lisaks ka Tõlketeenused kiirelt ja alati tähtajaks valmis
Juuni 2024
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kunstilaager Mahtra muuseumis 5.-7. august 2021
2021 5. augustil 2000
Mahtra Talurahvamuuseum kutsub kunstihuvilisi pärimuslikku kunstilaagrisse, kus saab justkui kaugel maal ekspeditsioonil olles uurida ja joonistada muuseumi kogudest pärit vanu ja oma looga esemeid ning taluarhitektuuri.
Võimalikult realistliku koopiajoonistuse tegemine võimaldab esemetega tutvuda süvenenumalt kui vaadeldes või fotografeerides ning paremini tunnetada nende olemust, käekäiku ja valmistamise tehnikaid. Samuti on see hea võimalus tutvuda muuseumi kogudega, tuua esemed ja nende lood panipaikadest päevavalgele ning saada need erilisel moel paberile jäädvustatud, andes lisavõimaluse vana museaali edasiseks uurimiseks ja info talletamiseks.
Võimalikult realistlike etnograafiliste joonistuste tegemine kuulub tavaliselt kunstikallakuga kõrgkoolide õppeprogrammidesse ning tudengistaatuseta kunstihuvilistel ei ole enamasti võimalusi sellistes ettevõtmistes osaleda. Joonistamine ise on väga arendav ja teraapiline tegevus ning toredas seltskonnas viibitud aeg tagab meeldiva suveelamuse.
Kunstilaagri juhendajaks on tunnustatud graafik Lembe Ruben, paljude isikunäituste autor ning graafika, kompositsiooni ja juhendanud kursuseid erinevates kohtades, sealhulgas õpetanud joonistamist Eesti Kunstiakadeemiast, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, KUMUs.
Kunstilaager toimub Mahtra Talurahvamuuseumis, mis asub ajaloolises kihelkonnakeskuses Juurus. Joonistada saab 210-aastases Atla-Eeru rehielamus, samuti teistes Mahtra muuseumi valdustes, kogudes ja ekspositsioonisaalides.

Laagri maksumus on 150 eurot inimese kohta. Vanemaga kaasas olevale lapsele hind 120 eurot. Hind sisaldab juhendamist, kohapeal kasutatavaid materjale ning lõunasööki; kohvi, teed ja suupisteid. Võimalik on ööbida Juuru Rahvamajas, kus saab ka süüa teha.

Registreerimine ja lisainfo kuni 25.07.2021 meiliaadressil info@mahtramuuseum.ee või kirjutades muuseumile läbi Facebooki www.facebook.com/mahtramuuseum
Esialgne ajakava:
5. august
10.00 Kogunemine
10.30 Tutvumine muuseumi ja kogudega, huvipakkuvate esemete väljavalimine
12.00 Joonistamise võtted ja töövahendid
14.00 Lõunasöök
15.00–18.00 Joonistamine
Vaba aeg

6. august
10.00–18.00 joonistamine
14.00 Lõunasöök
Vaba aeg
7. august
10.00 joonistamine
14.00 Lõunasöök
15.00–17.00 Tööde näitus ja laagri lõpetamine
Kunstilaager Mahtra muuseumis 5.-7. august 2021 Mahtra Talurahvamuuseum kutsub kunstihuvilisi pärimuslikku kunstilaagrisse, kus saab justkui kaugel maal ekspeditsioonil olles uurida ja joonistada muuseumi kogudest pärit vanu ja oma looga esemeid ning taluarhitektuuri. Võimalikult realistliku koopiajoonistuse tegemine võimaldab esemetega tutvuda süvenenumalt kui vaadeldes või fotografeerides ning paremini tunnetada nende olemust, käekäiku ja valmistamise tehnikaid. Samuti on see hea võimalus tutvuda muuseumi kogudega, tuua esemed ja nende lood panipaikadest päevavalgele ning saada need erilisel moel paberile jäädvustatud, andes lisavõimaluse vana museaali edasiseks uurimiseks ja info talletamiseks. Võimalikult realistlike etnograafiliste joonistuste tegemine kuulub tavaliselt kunstikallakuga kõrgkoolide õppeprogrammidesse ning tudengistaatuseta kunstihuvilistel ei ole enamasti võimalusi sellistes ettevõtmistes osaleda. Joonistamine ise on väga arendav ja teraapiline tegevus ning toredas seltskonnas viibitud aeg tagab meeldiva suveelamuse. Kunstilaagri juhendajaks on tunnustatud graafik Lembe Ruben, paljude isikunäituste autor ning graafika, kompositsiooni ja juhendanud kursuseid erinevates kohtades, sealhulgas õpetanud joonistamist Eesti Kunstiakadeemiast, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, KUMUs. Kunstilaager toimub Mahtra Talurahvamuuseumis, mis asub ajaloolises kihelkonnakeskuses Juurus. Joonistada saab 210-aastases Atla-Eeru rehielamus, samuti teistes Mahtra muuseumi valdustes, kogudes ja ekspositsioonisaalides. Laagri maksumus on 150 eurot inimese kohta. Vanemaga kaasas olevale lapsele hind 120 eurot. Hind sisaldab juhendamist, kohapeal kasutatavaid materjale ning lõunasööki; kohvi, teed ja suupisteid. Võimalik on ööbida Juuru Rahvamajas, kus saab ka süüa teha. Registreerimine ja lisainfo kuni 25.07.2021 meiliaadressil info@mahtramuuseum.ee või kirjutades muuseumile läbi Facebooki www.facebook.com/mahtramuuseum Esialgne ajakava: 5. august 10.00 Kogunemine 10.30 Tutvumine muuseumi ja kogudega, huvipakkuvate esemete väljavalimine 12.00 Joonistamise võtted ja töövahendid 14.00 Lõunasöök 15.00–18.00 Joonistamine Vaba aeg 6. august 10.00–18.00 joonistamine 14.00 Lõunasöök Vaba aeg 7. august 10.00 joonistamine 14.00 Lõunasöök 15.00–17.00 Tööde näitus ja laagri lõpetamine
Mahtra Talurahvamuuseum, Muuseumi 1, Juuru alevik, Rapla vald, 79401 Raplamaa, tel 484 4199, 484 4162,
Eesti keeles   In English   По русски