Arhiiv

Oktoober 2020
ETKNRLP
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Jõuluprogramm 14. - 22. detsember

Selle aasta jõuluprogramm on ülesehitatud 50-ndate aastate õpilase silmade läbi. Lapsed kogunevad muuseumi kolmandasse saali ("kolhoosikontorisse") aastalõpu pioneerikoondusele (umbes 30 minutit). Edasi lähevad tublid pioneerid ehk timurlased appi Eeru talu vanadele. "Kahjuks" elab vanapaar veel 20. sajandi alguse vaimus ja "Timurist ja tema meeskonnast" pole midagi kuulnud ( 1 tund ja 15 min).

Programmi pikkus 2 tundi
Maksimaalne osalejate arv 35 inimest
Hind 55.-


Lasteprogrammid Mahtra Talurahvamuuseumis
Jõuluprogrammid Eeru kõrtsis 12.-19. detsember 2013


Jõuluõhtul rehetarest mõisa jõulupuule
Lapsed saabuvad muuseumi peahoonesse, kus toimub ühine ekspositsiooniga tutvumine. Edasi suundutakse vanasse rehetarre külla Eeru perele, kus on kõiki ootamas kaetud laud kuuma tee, piparkookide, ahjukrõbeda leivaga. Lapsed kehastuvad mõisa töötajate lasteks. Pererahva eestvedamisel tutvutakse vanade kommetega ja külla tuleb jõulusokk. Ootamatult saabub kiri, kus kõigil palutakse kohe 2 km kaugusel asuvasse Atla mõisa ilmuda. Mõisa uhkes saalis on suure kaunistatud kuuse all lapsi ootamas mõisaproua või -härra. Saalis kõlab kaunis muusika.

Programmi pikkus 2,5 tundi
Grupi suurus kuni 40 last
Hind 10 EUR
Jõulud rehetares
Lapsed saabuvad muuseumi, kus toimub ühine ekspositsiooniga tutvumine. Edasi suundutakse 200-aastasesse rehetarre külla Eeru pererahvale. Külla tuleb jõulusokk ja laua peal on ootamas soe tee, piparkoogid ja krõbe leib. Lavastuslikus jõuluõhtus saavad kaasa lüüa ka lapsed ise.

Programmi pikkus 1,5 tundi
Grupi suurus kuni 35 last
Hind 5.50 EUR

Jõuluõhtul hobusega rehetarre
Lapsed saabuvad muuseumi, kus toimub ühine ekspositsiooniga tutvumine. Muuseumi ees ootavad reed, mis sõidutavad lapsed mööda kirikust, pastoraadist ja koolimajast vana rehetareni. Lume korral viib tee ka üle lumiste põldude. Eeru kõrtsis on lapsi ootamas Eeru pere, kus läbi mängu tutvutakse jõulukommetega. Laual on kuum tee, krõbe leib ja piparkoogid. Külla tuleb ka jõulusokk.

Programmi pikkus 2 tundi
Grupi suurus kuni 35 last
Hind 10 EUR

Kadrid on tulekul!  
22.-23. november

Ootame lapsi vanasse rehetaresse osa saama kadripäeva kommetest.
Koos perenaisega riietutakse kadrikostüümi, õpitakse selgeks traditsioonilised kadripäeva laulud ja oskused ning asutakse teele Eeru talusse. Mängudele ja tantsudele lisaks saavad lapsed nautida sooja teed ja krõbedat leiba.

Programmi pikkus 1,5 tundi
Grupi suurus kuni 35 last
Hind 2.50 EUR

Hobusega rehetarre 
(sobib igale vanusegrupile)

Külastajad saabuvad muuseumi, kus toimub ühine ekspositsiooniga tutvumine. Muuseumi ees ootavad reed või vankrid, mis sõidutavad külastajad üheskoos läbi Juuru alevi Atla-Eeru kõrtsi. Tee peale jäävad Juuru kirik, pastoraat, gümnaasium, vallamaja. Kõrtsis on ootamas soe kartulipuder, krõbe leib ja kook kuuma teega. Pärast kõhutäit saab grupp osa nende poolt valitud haridusprogrammist. Võimalus tellida ka pillimees, et ühiselt laulda ja tantsu lüüa. Programmi pikkus 2-3 tundi
Grupi suurus kuni 30 inimest
Hind 10-15 EUR


NB! Muuseumikülastus + hobusesõit
Hind 6 EUR (Hinna sees ka kuum tee)
Villast kampsunini
29. oktoober - 7. november

Vanu töövõtteid tutvustav lasteprogramm sobib hästi 5.-7. klasside tütarlaste käsitöötundide täienduseks, kuid on sobilik ka tervele klassile. Lapsed saavad ise lõnga kerida, villa kraasida, vokiga kedrata ja korrutada ning teemakohaseid ülesandeid lahendada.

Programmi pikkus 1 tund
Grupi suurus kuni 20 last
Hind 2 EURKoolipäev vanas rehetares
veebruar-märts
1.-12. klass

Külastajad saavad elamuse sajanditagusest külakoolist. Osaleda saab emakeele, usuõpetuse, rehkendamise ja turnimise tunnis. Päeva lõpus külastab tundi koolikatsuja ja iga õpilane saab kaasa tunnistuse.

Programmi pikkus 1,5 tundi
Grupi suurus kuni 50 inimest
Hind 2.50 EUR
Kadrid on tulekul!
15.-21. november
1.-5. klass

Õpetajatel on võimalus muuseumitöötajaid külla kutsuda koolitundide sisutamiseks. Lasteprogramm "Kadrid on tulekul!" tutvustab õpilastele läbi mängu kadripäevakombeid. Tund sobib läbiviimiseks koolisaaalis.

Programmi pikkus 45 min
Osalejate arv kuni 50 õpilast
Hind 3 EUR 
Lihavõtted on tulekul  1- 5. klass 
15. aprill
 Palju kauneid nimesid on lihavõttepühadele pandud:kevadpühad, lauahüppamise pühad, munadepühad. Ootame lapsi vanasse rehetarre lihavõttekommetega tutvuma. 

Programmi pikkus 1,5 tundi
Osaleja arv kuni 35 õpilast
Hind: 2.50 EUR (enda värvitud munad kaasas)
Hind: 3 EUR 
Munade värvimise töötuba muuseumis (1.- 6.klass)  14., 16.aprill

Tore, et munadepühal on nii palju toredaid nimesid: kevadpüha, lihavõtted, lauahüppamisepüha, munadepühad, kiigepühad. Ootame lapsi Mahtra muuseumi peahoonesse munadevärvimise töötuppa. Iga laps saab munasid värvida sibulakoorte või kaselehtedega. Kui munad ilusti pakitud ja potti keema pandud, hakkame mängima lihavõttepühale sobilikke mänge vastavalt ilmale, kas muuseumis sees või õues.  Programmi lõpus sööme oma värvitud muna koos saia ja kuuma teega. 

NB! 5 - 6. klassile muuseumi ümbruses luuremäng munadepühade teemaliste ülesannetega. Parimale võistkonnale suur šokolaaditahvel.
Programmi pikkus 1, 5 tundi
Õpilaste arv üks kooli klass või max 25 last

Hind: 3 EUR

Atraktiivne füüsika ja keemia. veebruar - märts (T,K,N)
Alates 5. klassist

Muuseumis ootab lapsi ETV telesaate Rakett 69 võitja Reigo Kebja. Saab näha erinevaid katseid füüsika ja keemia vallast ning ka ise saab aktiivselt osaleda ühe nutikust nõudva ülessande lahendamisel. 
Programmi pikkus 1, 5 tundi
Osalejate arv üks kooli klass või kuni 25 inimest
Arhiiv
Mahtra Talurahvamuuseum, Muuseumi 1, Juuru alevik, Juuru vald, 79401 Raplamaa, tel 484 4199, 484 4162,
Eesti keeles   In English   По русски